حمایت مجموعه هنری پاسارگاد از خواننده ها و نوازندگانی که تازه فعالیت خود را شروع کرده اند. اطلاعات بیشتر
  12 اسفند 1402
حمایت مجموعه هنری پاسارگاد از خواننده ها و نوازندگانی که تازه فعالیت خود را شروع کرده اند. اطلاعات بیشتر
  12 اسفند 1402
0

شادی و نشاط با گوش دادن به موسیقی و آرامش

171 بازدید
گوش دادن به موسیقی و آرامش
5/5 - (1 امتیاز)

دوپامین و اکسی توسین دو هرمون نشاط آور در بدن هستند که در آقایان در هنگام شادی هرمون دوپامین و در خانم ها هرمون اکسی توسین ترشح می شود. گوش کردن به موسیقی خوب باعث نشاط می‌شود.در طول روز ورزش کردن و گوش دادن به موسیقی باعث افزایش کارآمدی شما خواهد شد.

در زندگی که به سرعت می‌گذرد پیشنهاد می شود در لحظه حال زندگی کنید. گذشته که گذشته و از آینده هم بی خبر هستیم. پس بهترین کار لذت بردن از زمان حال است. خواندن این مقاله از سایت وب آوا پنچ تا ده دقیقه زمان خواهد برد و این زمان به همین سرعت می‌گذرد، ولی شما با اثرات گوش دادن به موسیقی بیش تر اشنا خواهید شد.

تاثیر موسیقی در حال خوب

سعی کنید در طول روز مراقبه و ورزش کنید. در طول روز یک موسیقی خوب گوش کنید؛ در هر سنی و در هر مکانی که هستین اگر این کارها را انجام بدهید، حال روح و دلتون بهتر میشه. قبل از رفتن به محل کار چند دقیقه ورزش کردن و گوش دادن به موسیقی حال شمارا بهتر کرده و قبل از شروع به کار از خداوند بخواهید سلامتی خیر و برکت در تمام زندگی به شما داده شود؛ وقتی توکل داشته باشید حتما اتفاق های خوب براتون رقم خواهد خورد (در مکتب بزرگان هم توکل باعث پیشرفت آن ها بوده است)

گوش دادن به موسیقی و ورزش
گوش دادن به موسیقی و ورزش

سلامت جسم و روح

گوش کردن به موسیقی باعث سلامت جسم و روح شما شده و در هر شرایطی که هستین خواب مناسب باعث تقویت بازدهی شما خواهد شد. روز خودتون رو به سه بخش کار، تفریح و خواب تقسیم کرده و برای هر کدام از این ها 7 تا 8 ساعت وقت بگذارید. افراط و تفریط نکنید؛ افراط باعث فرسودگی جسم و ر وح شما شده و تعادل در امور زندگی باعث آرامش شما و خانواده و همراهان شما می‌شود. صداقت باعث انرژی مثبت در شما خواهد شد.

گوش دادن به موسیقی و سلامت جسم
گوش دادن به موسیقی و سلامت جسم

پذیرش گذشته

با خودتان صادق باشید! مشکلات در تمام خانواده ها کم و بیش هست و قسمت مهم پذیرش و کنار آمدن با آن هاست. گذشته ها را در صندوقچه ای در فکر خود بگذارید و درب آن را ببندید. سوگ هایی برای همه اتفاق خواهد افتاد.

همچنین بخوانید  آشنایی با 6 مهارت لازم برای شروع خوانندگی

پیشنهاد می‌شود این درد را در صندوقچه بگذارید و درب آن را ببندید. درد و سوگ از بین نمی‌رود و شما باید انتخاب کنید که این سوگ یا بدی یا اشتباهات دیگران را که باعث آزار شما شده با خودتان یدک بکشید و یا آن را برای همیشه در صندوقچه مخفی کنید و صندوقچه را در گوشه ای از مغزتان بگذارید. درد و غم و اندوه هست ولی کمرنگ شده و در این لحظه حال شما بهتر می‌شود و گوش دادن به موسیقی به در این کار به شما کمک خواهد کرد .

گوش دادن به موسیقی و حال خوب
گوش دادن به موسیقی و حال خوب

مطالعه و گوش دادن به موسیقی

تمرین کنید و تمرین کنید و در طول روز چند صفحه کتاب خوب بخوانید. مطالعه و گوش دادن به موسیقی را در قسمت تفریحات قرار دهید و به زندگی نگاه جدید داشته باشید. نگاهی که باعث خوب شدن حال دلتان می کند. شرایط موجود را بپذیرید. خیلی از وقت ها ما انسان ها نمیتوانیم تقدیر یا سرنوشت خود زا تغییر دهیم. پذیرش واقعیت و توکل باعث نشاط خواهد شد. خواسته یا هدف خود را مکتوب کنید و برای هدف خود زمان مشخص کنید. اهداف بزرگ را به هدف های کوچک تر تقسیم کنید.

اعتماد به خدا

زمان مشکلات را حل خواهد کرده و به خداوند یکتا اعتماد کنید. اگر شما 30 یا 40 یا 50 سال بندگی کرده اید، خداوند هزاران هزار سال است که خدایی می‌کند و شما قسمتی از روح خداوند هستین که خداوند مراقب شما هست و خواهد بود. اگر اتفاقی در زندگی شما رخ دهد حتما دلیلی داشته شاید دلیل آن را ندانید، ولی بنده که امروز این مقاله را برای شما می نویسم دلیل اتفاقات زندگی خودم را تا حدودی فهمیده ام و آن را با شما در کتاب ساحل آرامش به اشتراک خواهم گذاشت. زندگی بالا و پایین دارد و ذات انسان ها تغییر نمی‌کند.

انسان های خوب همیشه خوب هستند و زمانی که با آن ها هم صحبت می‌شوید، حال شما را خوب خواهند کرد. علت آن انرژی مثبت این افراد است. انسان هایی که در فضای مجازی کم یاب بوده و ولی هستند. این افراد مراقبه کرده و اشتباهات را به کمترین حد خود رسانده اند و یک زندگی معمولی دارند. دورغ نمی‌گویند چراکه دروغ باعث ضعیف شدن قدرت آن ها می‌شود و در جمع کم صحبت می‌کنند.

همچنین بخوانید  بهترین روش یادگیری پیانو

جمع بندی

شما می توانید با تمرین هایی که در این مقاله به آن اشاره کردم یکی از این افراد باشید. در نقطه ای که شما تبدیل به فردی با کرامات شده اید نیاز نیست کار خاصی بکنید. خانواده و همراهان و دوستان شما این تغییر را در شما خواهند دید. شما سکوت کنید، چرا که گفتن رازهایی که در کائنات باعث آرامش می‌شود؛ باعث افت قدرت شما خواهد شد. هر شخص باید خودش راه خودش را پیدا کند. شما فقط به عنوان راهنما نکات کلیدی را به شخصی که از شما سوال کرده خواهید گفت.در انتها ورزش کردن و گوش دادن به موسیقی را یادآوری می‌کنم و برای آرامش و بهبود زندگی فردی در امور روزانه خود قرار دهید.

نویسنده: کوروش محمدزاده.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://webawaa.ir/?p=2382
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد شادی و نشاط با گوش دادن به موسیقی و آرامش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.