حمایت مجموعه هنری پاسارگاد از خواننده ها و نوازندگانی که تازه فعالیت خود را شروع کرده اند. اطلاعات بیشتر
  6 خرداد 1403
حمایت مجموعه هنری پاسارگاد از خواننده ها و نوازندگانی که تازه فعالیت خود را شروع کرده اند. اطلاعات بیشتر
  6 خرداد 1403
0

نکات کلیدی برای تمرین ساز ویولن که نباید فراموش کنید!

556 بازدید
نکات کلیدی برای تمرین ساز ویولن
5/5 - (2 امتیاز)

برخی از مطالعات روانشناسی نشان می دهند که موسیقی می تواند بهترین راه برای آرام کردن ذهن است و افزایش تمرکز باشد. سازهای موسیقی هر کدام صداها و نواهای زیبایی دارند. ساز ویولن از جمله سازهای موسیقی است که می تواند برای ایجاد صداهای زیبا و عالی مورد استفاده قرار گیرد. اینکه شما بتوانید تمرین ساز ویولن را به درستی انجام دهید، نیاز به توجه کردن به یک سری نکات دارد. اگر این نکات را رعایت کنید، راحت تر به تجربه و خبرگی می رسید.

با توجه به اینکه بسیاری از افراد مبتدی با راه و روش های تمرین ساز ویولن آشنایی ندارند، در ادامه این مقاله از سایت وب آوا قصد داریم نکات مهم تمرین ساز ویولن را ذکر کنیم. پس اگر شما هم هنوز اوایل کار هستید و نمی دانید چگونه تمرین خود را آغاز کنید، با ما همراه باشید

تمرین ساز ویولن
تمرین ساز ویولن

تمرین ساز ویولن تا چه اندازه به شما کمک می کند؟

فرقی نمی کند که شما چه سازی را در دست بگیرید. برای اینکه بتوانید در آن ساز خبره شوید و به تجربه کافی برسید، نیاز دارید که تمرین های منظم و پیوسته داشته باشید. تمرین ساز ویولن به شما کمک می کند تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن، به نتیجه دلخواه خودتان برسید. باور داشته باشید که بدون تمرین کردن ساز ویولن، هرگز نمی توانید نواهای زیبا ایجاد کنید. پس از همین الان دست به کار شوید و با توجه به نکات مهم تمرین ساز ویولن، این ساز را تمرین کنید.

همچنین بخوانید  یادگیری گیتار برای مبتدیان [8 مرحله عملی]
تمرین ساز ویولن برای کودکان
تمرین ساز ویولن

نکاتی که نباید برای تمرین ساز ویولن فراموش کنید …

زمانی که شما به کلاس ویولن می روید، استاد شما یک سری تمرین هایی را برای بهبود مهارت شما در این ساز می دهد. این تمرین ها کاملا تخصصی هستند و باید مطابق با نظر استاد شما اجرا شوند. به همین خاطر، ما دخالتی در تمرین هایی که از سوی اساتید به هنرجویان داده می شوند، نمی کنیم.

اما فارغ از این تمرین ها، فراهم کردن فضای مناسب برای تمرین ساز ویولن و همچنین در نظر گرفتن یک سری نکات کمک می کند تا شما بتوانید راحت تر تمرین های خود را انجام دهید. در واقع، این تمرین ها به شما برای اینکه ساز ویولن را بهتر و کوک تر بزنید، کمک خواهند کرد. در ادامه نکات مهم برای تمرین ساز ویولن را ذکر می کنیم.

1) قبل از تمرین ساز ویولن، گرم کردن انگشتان را فراموش نکنید.

یکی از مهم ترین نکاتی که باید برای تمرین ساز ویولن به آن توجه داشته باشید، این است که انگشتان خود را قبل از تمرین گرم کنید. متاسفانه، برخی از افراد بدون توجه به این موضوع شروع به ساز زدن می کنند و بعد شاهد مشکلات زیادی می شوند. ناهنجاری ها و بدشکلی های مفاصل انگشتان در اثر گرم نکردن انگشتان دست رخ می دهد.

تمرین های مختلفی برای گرم کردن انگشتان دست قبل از تمرین ساز ویولن وجود دارند. حتما به مدت 20 الی 30 دقیقه قبل از تمرین، انگشتان خود را گرم کنید و پس از آن شروع به ساز زدن کنید.

همچنین اگر گیتار مینوازید حتما مقاله تمرینات انگشت دست برای گیتار را مطالعه نمایید.

2) صدای ساز خود را در هنگام تمرین ضبط کنید!

همیشه نقد و بررسی کردن نواها توسط خود فرد می تواند بسیار به تمرین صحیح کمک کننده باشد. قبل از اینکه بخواهید تمرین ساز ویولن خود را آغاز کنید، گوشی خود را روی حالت ضبط بگذارید و صدای سازی که می زنید را ضبط کنید. این کار اولا باعث می شود که شما با جدیت بیشتری ساز بزنید. دوما اینکه با ضبط کردن صدای ساز ویولن می توانید راحت تر مشکلات خود را متوجه شوید و آن ها را رفع کنید.

همچنین بخوانید  بهترین روش یادگیری پیانو

3) تجزیه و تحلیل را فراموش نکنید

همانطور که اشاره کردیم، یکی از نکات مهم برای تمرین ساز ویولن این است که شما صدای ساز خود را ضبط کنید. برای این کار به گوشی تلفن همراه هوشمند خودتان نیاز دارید. بعد از اینکه صدای ساز را ضبط کنید، مجددا چندین بار صدای ساز خودتان را گوش دهید. تجزیه و تحلیل کنید و ببینید که کجای کار شما در هنگام زدن ساز اشتباه بوده است.

اگر متوجه اشتباهات خودتان نیستید، می توانید به جای ضبط صدا، فیلم از خودتان ضبط کنید و بعدا فیلم را به استاد خود نشان دهید. بسیاری از تجارب نشان می دهند که فیلم گرفتن و یا صدا ضبط کردن از ساز زدن فرد، باعث می شود که افراد نقاط ضعف خودشان را بهتر شناسایی کنند و راحت تر بتوانند مشکل خود را تشخیص دهند.

4) در مکانی که در آن جا تمرکز دارید، تمرین کنید!

زمانی که شما می خواهید درس بخوانید و مطالعه داشته باشید، به یک فضای آرام و ساکت نیاز دارید. برای تمرین ساز ویولن نیز باید به این موضوع توجه داشته باشید. سعی کنید که یک اتاق آرام و ساکت را برای تمرین کردن در نظر بگیرید. برای اینکه تمرکز بیشتری داشته باشید، گوشی تلفن همراه و یا هر آن چیزی که باعث پرت شدن حواس شما می شود را از خودتان دور کنید.

می توانید یک صندلی مناسب در وسط اتاق خودتان قرار دهید و شروع به ساز زدن کنید. اگر 80 ساعت تمرین بدون تمرکز داشته باشید، اصلا به نتیجه دلخواه خودتان نمی رسید. پس حتی اگر زمان کافی برای تمرین ساز ویولن ندارید، با افزایش تمرکز، این زمان کم را جبران کنید.

5) نت ها را بدون ساز ویولن بخوانید و تمرین کنید

یکی از تکنیک های تمرین ساز ویولن این است که افراد با کنار گذاشتن آرشه، نت های ساز ویولن را تمرین کنند. البته برخی از اساتید نیز توصیه می کنند که افراد قبل از به دست گرفتن ساز، نت های موسیقی مورد نظر خودشان را چندین بار بخوانند و آن ها را تجزیه و تحلیل کنند. این کار باعث می شود که افراد تمرکز بیشتری بر روی نت و همچنین، قوانین موسیقی داشته باشند.

همچنین بخوانید  آموزش تئوری گام های موسیقی
نکات کلیدی برای تمرین ساز ویولن
نکات کلیدی برای تمرین ساز ویولن

سوالات متداول پیرامون برای تمرین ساز ویولن

آیا تمرین ساز ویولن یک نیاز است؟

بله ، برای اینکه بتوانید در آن ساز خبره شوید و به تجربه کافی برسید، نیاز دارید که تمرین های منظم و پیوسته داشته باشید. تمرین ساز ویولن به شما کمک می کند تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن، به نتیجه دلخواه خودتان برسید.

بدون تمرین میتوان به یک نوازنده خوب تبدیل شد؟

قطعا خیر!
یکی از مولفه های حرفه ای بودن در نوازندگی تکرار و تمرین زیاد است که تخصص شما چندین لول بالاتر میبرد.

نتیجه گیری

بسیاری از هنرجویان ساز ویولن، نمی توانند به خوبی تمرین های این ساز را انجام دهند. بسیاری از این مشکلات، به دلیل بی استعدادی هنرجویان نیست. گاهی هنرجویان به دلیل شرایط تمرین بدی که دارند، به نتیجه دلخواه خودشان نمی رسند. به همین خاطر در ادامه این مقاله سعی کردیم بیشتر در رابطه با نکات مهم تمرین ساز ویولن صحبت کنیم تا راحت تر بتوانید مراحل ترقی را برای رسیدن به آن چیزی که می خواهید، طی کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://webawaa.ir/?p=2021
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد نکات کلیدی برای تمرین ساز ویولن که نباید فراموش کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.