حمایت مجموعه هنری پاسارگاد از خواننده ها و نوازندگانی که تازه فعالیت خود را شروع کرده اند. اطلاعات بیشتر
  6 خرداد 1403
حمایت مجموعه هنری پاسارگاد از خواننده ها و نوازندگانی که تازه فعالیت خود را شروع کرده اند. اطلاعات بیشتر
  6 خرداد 1403
0

تاثیر موسیقی در زندگی مردم و کیفیت آن

387 بازدید
تاثیر موسیقی در زندگی
5/5 - (1 امتیاز)

گوش دادن به موسیقی خوب باعث آرامش انسان می‌شود و این تاثیر موسیقی در زندگی است. در مدیتیشن موسیقی های با کیفیت بدون کلام باعث آرامش و جذب انرژی های مثبت می‌شود و این تاثیر ساعت ها باعث بالا بردن کیفیت زندگی افراد در تمام ابعاد زندگی مانند کار می‌شود. خیلی ازبزرگان دنیا قبل از شروع به کار یک موسیقی بدون کلام گوش می کنند و این کار باعث بالابردن و توسعه عملکرد شخص خواهد شد. خیلی از مدیران موفق دنیا در تجارت هم روز کاری خود را با موسیقی شروع می‌کنند و ما در این مقاله از سایت وب آوا در مورد تاثیر موسیقی در زندگی افراد صحبت می کنیم .

اهمیت و تاثیر موسیقی در زندگی

در دنیا مردم بر اساس موسیقی اصیل همان کشور و گوش دادن به آن کیفیت زندگی خود را بالا می‌برند. بزرگان موسیقی دنیا مانند بتهون (Beethoven)، شوپن، موتزارت تحول عظیمی در دنیا ایجاد کردند؛ امروزه موسیقی این بزرگان در تمام دنیا شنیده می‌شود. در ایران هم موسیقی اصیل از جمله آثار مشاهیر موسیقی ایران باعث آرامش و آسودگی می‌شود و این اهمیت و تاثیر موسیقی در زندگی افراد نشان می‌دهد.

تاثیر موسیقی در زندگی چیست؟
تاثیر موسیقی در زندگی

تاثیر موسیقی در آرامش افراد

در کشورهای دنیا اکثر روان شناسان و درمانگران به بیماران خود گوش دادن به موسیقی در طول روز را توصیه می‌کنند و علت آن تاثیر موسیقی در ذهن ناخودآگاه شخص می‌باشد. نسل های مختلف در سنین مختلف موسیقی هایی بر اساس سن و سلیقه انتخاب می‌کنند ، مسافران در مسیر کار یا خانه موسیقی گوش می‌دهند، بخصوص مسافران مسیرهای طولانی به شکل های سفرهای هوایی و زمینی ترجیح می‌دهند موسیقی گوش کنند و علت آن خوب شدن حال آن ها و کاهش استرس است.

همچنین بخوانید  آموزش 10 تمرین دست برای نوازندگان پیانو

طبق نظر سنجی میدانی در کشورهای مختلف، موسیقی اولین تاثیر در آرامش انسان را دارد و هنرهای دیگر مانند نقاشی، بازیگری، خطاطی و دیگر هنرها در دومین مقام قرار دارد. اساتید موسیقی و هنرهای مختلف هنگام تدریس به علت ترشح آدرنالین حال بهتری دارند، رهبر ارکستر هنگام اجرا باعث ایجاد آرامش برای خود، نوازندگان و بینندگان سالن اجرا می‌شود و اکثر مردم بعد از کنسرت ها بعلت ترشح هورمون های شادی تا چندین روز کیفیت زندگی بهتری دارند و این در ابعاد مختلف، مانند زندگی شخصی و نحوه ارتباط با همسر و فرزندان تاثیر بسیار خوبی دارد و این یکی دیگر از تاثیر موسیقی در زندگی است .

تاثیر موسیقی در نشاط افراد

موسیقی اصیل هر کشور باعث نشاط جامعه میشود و این تاثیر بازدهی بهتر نیروی انسانی و کارگری و پرسنلی را خواهد داشت و گوش دادن به موسیقی ارزشمند و نشاط حاصل از آن باعث افزایش طول عمر انسان میشود و نشاط یکی دیگر از تاثیر موسیقی در زندگی است .

تاثیر موسیقی در بیماری

موسیقی در خیلی از مواردبیماران خاص باعث تسکین درد و آرامش بیمار خواهد شد و نتیجه آن باعث خوب شدن حال بیمار و اطرافیان بیمار می‌شود. در مورد بیمارانی که دوقطبی یا افسردگی یا ام اس دارند گوش دادن به موسیقی باعث بهبود کیفیت زندگی آن ها میشود البته درمان دارویی تحت نظر پزشک متخصص در الویت بوده و واجب است و موسیقی به لحاظ روحی کیفیت زندگی شخص را بالا میبرد و در موارد زیادی باعث درمان بیمار می‌شود و دارو درمانی الزامی است.

تاثیر موسیقی در بیماری
تاثیر موسیقی در بیماری

موسیقی در مدیتیشن و استعدادیابی

در مدیتیشن موسیقی خاص با فرکانس خاص باعث آرامش و جذب انرژی های مثبت می‌شود و این تاثیر موسیقی در زندگی است .

لطفا در خصوص فرزندان خود از سن 3 سالگی به فکر استعدادیابی فرزندان باشید. موسیقی دانان برتر دنیا مدیون پدر یا مادر خود هستند. نوازش موسیقی هم مانند گوش دادن به موسیقی باعث آرامش و ترشح هورمون آدرنالین می‌شود.

همچنین بخوانید  نوازنده کیست و نوازندگی چیست؟

والدین باهوش فرزند خود را برای تست استعدادیابی به موسسات معتبر می‌برند و در صورتی که فرزندشان به هر شاخه ای از هنر علاقه داشته باشد، فرزند خود را در رشته مورد علاقه ثبت نام می‌کنند و تعصب دکتر شدن یا مهندس شدن را کنار می‌گذارند.

فرزندتان در صورت علاقه به هنر اگر با اسرار شما در رشته های مهندسی و پزشکی و …  تحصیل کند، در آینده موفق نخواهد بود و اگر هم موفق شود، به مرور زمان از کار کردن در رشته ای که شما دوست داشتید خسته شده و احتمال افسرده شدن و کیفیت پایین زندگی مشترک آینده خود افزایش میدهد و دلیل آن پر واضح است، رشته ای که علاقه نداشته تحصیل نکرده. لطفا به فکر آینده فرزندان خود باشید.

در استعدادیابی موفقیت فرزندتان شفاف و آینده روشن دیده خواهد شد . اگر فرزندتان به در حوزه هنر یا علوم یا ورزش یا ریاضی و …. استعداد دارد لطفا حمایت کنید. در صورتی که فرزتان به هنر علاقه نداشت لطفا در زمینه استعداد فرزندتان تلاش کنید تا به نتجه مطلوب بروید.

سخن پایانی

گوش دادن به موسیقی برای همه مردم در تمام سنین باعث آرامش می‌شود. یک پزشک یا مهندس یا مکانیک و یا ورزشکار و تمام اقشار می‌توانند با گوش دادن به موسیقی خوب کیفیت زندگی خود را بالا ببرند. در اکثر رستوران ها و کافه ها موسیقی های خوب بدون کلام پخش می‌شود و علت آن بالا بردن آرامش مشتری می‌باشد. در مورد افزایش فروش و رونق کسب و کار شبیه رستوران ها و فروشندگان کالاها انواع مغازه ها پخش یک موسیقی خوب با صدای کم تاثیر زیادی در افزایش درآمد دارد. آخرین کلام این که هر زمان حال دلتان خوب نبود یک موسیقی گوش کنید.

نویسنده : دکتر کوروش محمدزاده

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://webawaa.ir/?p=2363
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

2 نظر در مورد تاثیر موسیقی در زندگی مردم و کیفیت آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *